برای استفاده از امکانات بیشتر سایت باید ثبت نام کنید
ابتدا وارد سایت شوید
instagram
به اشتراک بگذارید
1904 3 1

هک اینستاگرام دروغ یا واقعیت!!؟

آیا اینستاگرام هک میشه یا نه؟ یا اگر هک میشه چرا توی آپدیت جدیدش اون آسیب پذیری رو رفع نمیکنن؟ اینو از زبان محمد جواد نیکبخت تستر نفوذ و برنامه نویس بشنوید.

mohamad
هک اینستاگرام دروغ یا واقعیت!!؟
۱۳۹۹/۱۱/۲۰

اینستاگرام یک نرم افزار برای انتشار عکس , فیلم و برگذاری لایو زنده و .. که این روزها شده کسب و کار خیلی ها و دارن توی اینستاگرام کار می کنند و بقیه افراد هم به طور معمولی داخل این اپلیکیشن در حال انتشار عکس و .. هستند و حریم خصوصی افراد براشون خیلی مهم هست حال نکته ای که وجود داره آیا واقعا اینستاگرام هک میشه یا دروغه؟

به طور کلی نرم افزار یا بهتره بگم دیتابیس اینستاگرام هک نمیشه و همه این هک هایی که میشه از دو روش رایج فیشینگ و بروت فورس هستش که روش فیشینگ به این روش هستش که اون هکر کلاه سیاه یا اون نفوذگر صفحه ای مانند لاگین یا ورود اینستاگرام طراحی میکنه که کاربر گول بخوره و اطلاعات خودش وارد بکند و کاربر حس میکنه داره وارد خود اینستاگرام میشه و اطلاعات مانند یوزرنیم و پسورد خودشو وارد میکنه و به جای اینکه اون اطلاعات به اینستاگرام ارسال بشه به اون هکر کلاه سیاه ارسال میشه و اون هکر کلاه سیاه میتونه به جای کاربر اصلی با اطلاعاتی که به روش فیشینگ از کاربر گرفته وارد اکانت بشه. روش بعدی روش بروت فورس که یکم روش عجیبی هست و جدیدا سخت . بروت فورس میاد هزاران هزار پسورد رو روی یک آیدی مورد نظر تست میکند که پسورد هدف رو پیدا بکنن ولی جدیدا اینستاگرام قابلیت جدید که گذاشته اینکه یک شخص میتونه به مقدار محدود پسورد رو روی یک آیدی تست بکنه و دیگه نمیتونه حالا باز روش هایی برای دور زدن این ویژگی وجود داره که یک پروکسی ست کنیم که بعد از چند بار تست زدن با استفاده از پروکسی لیست کار رو جلو ببریم ولی  کار مشکلی هستش 

راهکار برای بالا بردن امنیت: در صفحات غیر از سایت instagram.com و یا نرم افزار اصلی اینستاگرام هیچ جایی اطلاعات حسابتون رو وارد نکنید و به کسی ندید (برای روش فیشینگ)

راهکار دوم برای روش بروت فورس میتونید از پسورد قوی استفاده کنید که از اسم و یا نام خانوادگی شما در پسورد نباشه و حتی تاریخ تولد طول کارکتر پسورد بین 10 تا 16 کارکتر باشه و از عدد و حروف در پسورد استفاده بشه یه چیزی مثل این پسورد fs4h/g4r54ri#u8p5b4  یکی از بهترین پسورد ها هستش نکته بعدی که وجود داره فعال کردن تایید دو مرحله اینستاگرامی هستش که فعال کنید آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای رو بعدا در همین وبسایت پروگرامینگ سنتر میزاریم شما هم میتونید با چند سرچ ساده آموزشش رو پیدا بکنید برای اطلاعات بیشتر در مورد امنیت اینستاگرام یا تلگرام هایلایت های امنیت اینستاگرام رو در این پیج ببینید پیج <= اینجا کلیک کنید. دمتون گرم که تا اینجا خوندید

نظر بدهید
برای نظر دادن ابتدا ثبت نام کنید
Darkuser
اقا محمد صفا اوردی .