برای استفاده از امکانات بیشتر سایت باید ثبت نام کنید
ابتدا وارد سایت شوید
instagram
به اشتراک بگذارید
3407 7 2

چگونه هکر شویم ؟ ورود به دنیای هک و امنیت

هک و امنیت چیست ؟ چند نوع هکر داریم ؟ و مسیر ورود به دنیای هک و امنیت

mohamad
چگونه هکر شویم ؟ ورود به دنیای هک و امنیت
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

چگونه بتوانیم وارد حوزه هک و امنیت بشیم.

اول از همه خدمتون بگم که نیاز نیست یه کار غیر ممکن بکنیم ما فقط باید مسیر درست رو متوجه بشیم و قدم به قدم خودمون رو در این حوزه نشون بدیم و مهارت خودمون رو افزایش بدیم. هک و امنیت یه حوزه تقریبا پیچیدس شاید به خودتون بگید که هکر بودن مگه جرم نیستش؟
در جواب به شما باید گفت هکر به کسی گفته میشه که به راه های نفوذ به یک سیستم های کامپیوتر رو آشناست که میتونه به اون سیستم ها نفوذ که یا امنیت اون سیستم هارو بالا ببره هکر ها به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند که سه دسته مهم آنها:  
هکر های کلاه سیاه: هکر هایی که قصد از ورود به سیستم ها جهت تخریب هستش و می‌خواهند کار های مخرب رو انجام بدن مانند دزدیدن اطلاعات از بین بردن آرامش و موارد تخریب کارانه 
دسته بعدی هکر های کلاه سفید: هکر های کلاه سفید قصدشون پیدا کردن نقاط ضعف سیستم ها هستش و به اون سیستم ها نفوذ می‌کنند جهت شناخت و بالا بردن امنیت سیستم ها و موارد سودمند و متقابل  (ورود به سیستم ها با رضایت خود شخص مقابل)
دسته بعدی بهشون میگن هکر های کلاه خاکستری این دسته رو هر شخصی یک معنی میکنه ولی به طور کلی این افراد به چشم یه آدم درست کار (کلاه سفید) نشان میدهند ولی کار های مخربانه هم انجام میدهند (مانند کلاه سیاه ها ) و بنظرم خطرناک ترین نوع هکر هستند چون مردم اعتماد بیشتری به این افراد میکنند . هکر ها دانش عجیب و غریبی ندارن و فقط طبق مهارتشون تجربشون و آزمون و خطا هایی که انجام میدن میتونن کارهایی رو انجام بدن در مقالات آینده اشاره خواهیم کرد.
باید گفت تا حدی دید مردم نسبت به هکر ها متفاوت هست نسبت به چیزی که هستند. اکثر مردم فکر میکنند یک هکر همیشه تنهاست و دائم در حال هک کردن شرکت های بزرگ و یک جای تاریک با صفحه مانیتور سبز رنگ هست و با نوشتن چند کد سبز رنگ در یک محیط مشکی میتواند سیستم ها شرکت ها و سایت های مهم رو هک بکنن تا حد بالایی از این دید مردم  اشتباه هست یک هکر با داشتن مهارت برنامه نویسی و مهارت های عملی و تئوری شبکه و رمزنگاری ها و موارد دیگه میتونه خیلی کار ها رو انجام بده ولی باید بدونید ما هک صد درصد نداریم و همینطور امنیت صد در صد هم نداریم
چون یه امنیت کار بهترین امنیت کار نیست و هکری از اون بهتر هست و یه هکر همیشه بهترین نیست و امنیت کاری از اون بهتر هست پس مهم ترین اصل مغرور نشدن به خود هستش. و همیشه شخص نفوذگر (هکر) باید دانش خود را ارتقاع بدهد و نقطه صدی وجود نخواهد داشت پس مراقب باشید خیلی از سود جویان نقطه صفر تا صد هک و امنیت رو برایتان با خرید یک دوره مشخص میکنن که این کاملا یک دروغ واضح بیشتر نیست برای مشاوره بیشتر با جناب آقای محمد جواد نیکبخت کافیه به پیج power.of.black.team  دایرکت بدید.

نظر بدهید
برای نظر دادن ابتدا ثبت نام کنید
mohamad
من به طور جدی سه الی چهار ساله دارم تو حوزه امنیت فعالیت میکنم و یه یکی دو سال قبلشم برنامه نویسی میکردم
Darkuser
چه جالب منم خیلی به هک و امنیت علاقه دارم - شما چند ساله تو این حرفه هستین؟